Przygotowane przeze mnie ćwiczenia grafomotoryczne to bezpłatny zestaw kart pracy do pobrania i samodzielnej pracy z dzieckiem. Znajdziesz tu przykładowe zadania jakie sama stosuję podczas terapii w gabinecie logopedycznym. Dziś i Ty możesz skorzystać z tych materiałów, by wspierać rozwój swojego dziecka w domu.

Grafomotoryka, a nauka pisania

Grafomotoryka to określenie umiejętności rysowania i pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne przygotowują dziecko do nauki pisania, dlatego odgrywają istotną rolę w tym procesie.

Ćwiczenia grafomotoryczne wymagają:

  • zdolności naśladowania ruchów,
  • wykonywania ruchów sekwencyjnych i precyzyjnych (lewa półkula mózgu),
  • koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • percepcji wzrokowej,
  • sprawności manualnej.

Bezpłatne pomoce logopedyczne

Poniżej zamieszczam karty pracy do pobrania i samodzielnego wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych z dzieckiem. Nie zwlekaj! Zacznij już dziś!

Pomoce logopedyczne

Zastanawiasz się nad kupnem dodatkowych materiałów do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu? W ofercie posiadam kilka innych publikacji, które mogą Cię zainteresować. Napisz lub zadzwoń – zapoznam Cię ze szczegółami oferty.

Przykładowe publikacje:

Zestaw wyselekcjonowanych pomocy logopedycznych przeznaczonych dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją oraz dla dzieci w normie intelektualnej.

Zestaw odpowiednio dobranych ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, chcących poprawić mowę, pamięć, koncentrację, uwagę.

Zestaw praktycznych zadań i ćwiczeń wspomagających naukę mówienia oraz myślenia wraz z omówieniem, przeznaczone dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją, Alalią oraz dla dzieci w normie intelektualnej