Odpowiednie przygotowanie dziecka do nauki czytania to proces długotrwały, wymagający właściwego podejścia i zaangażowania obu stron. Z tego powodu postanowiłam udostępnić bezpłatnie przykładowe karty pracy pozwalające na wprowadzenie pierwszych sylab otwartych (czyli spółgłoska + samogłoska) w paradygmatach.

Paradygmaty w nauce czytania

Paradygmat to wzór sylab o tym samym układzie spółgłoski i samogłosek. Zaczynamy od: PA PO PU PÓ PE PI PY.
Proponowane karty pracy wykorzystują analizę i syntezę wzrokową, a także analizę i syntezę słuchową. Dodatkowo zestaw posiada możliwość kolorowania wydrukowanych kart, dzięki czemu dziecko równocześnie rozwija motorykę małą oraz ćwiczyć prawidłowy chwyt pisarski.

Bezpłatne pomoce logopedyczne

Poniżej zamieszczam zestaw kart pracy do pobrania i samodzielnego wykonywania w domu z dzieckiem. Są to ćwiczenia wspomagające naukę czytania.
Pamiętaj! Udostępniane przeze mnie materiały są mojego autorstwa i stworzone zostały do użytku 'domowego’. Nie wyrażam zgody na wykorzystania pomocy w celach komercyjnych. 

Pomoce logopedyczne

Zastanawiasz się nad kupnem dodatkowych materiałów do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu? W ofercie posiadam kilka innych publikacji, które mogą Cię zainteresować. Napisz lub zadzwoń – zapoznam Cię ze szczegółami oferty.

Przykładowe publikacje:

Zestaw wyselekcjonowanych pomocy logopedycznych przeznaczonych dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją oraz dla dzieci w normie intelektualnej.

Zestaw odpowiednio dobranych ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, chcących poprawić mowę, pamięć, koncentrację, uwagę.

Zestaw praktycznych zadań i ćwiczeń wspomagających naukę mówienia oraz myślenia wraz z omówieniem, przeznaczone dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją, Alalią oraz dla dzieci w normie intelektualnej