Głoska „r” jest najtrudniejszą z wszystkich głosek języka polskiego. U prawidłowo rozwijającego się dziecka pojawia się ona jako ostatnia w jego wymowie. Ponieważ ciągle tworzę nowe pomoce logopedyczne dla swoich podopiecznych, tym razem również coś mam i się z Wami dzielę.

Pobierz trening głoski "r"

Ćwiczenia przygotowujące do wywołania głoski „r” mają na celu wyćwiczenie sprawności czubka języka. Ponadto, przy terapii rotacyzmu bardzo ważne jest usprawnienie języka i warg. Nie wolno zapomnieć o tym, że osoba badana musi umieć odróżnić słuchowo prawidłową realizację głoski „r” od nieprawidłowej.

Karty pracy to sprytny sposób na przypomnienie i utrwalenie dziecku prawidłowej wymowy głoski „r”. Zestaw zawiera 4 karty, dzięki którym samodzielnie przeprowadzisz trening z dzieckiem w domu.

Pomoce logopedyczne

Zastanawiasz się nad kupnem dodatkowych materiałów do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu? W ofercie posiadam kilka innych publikacji, które mogą Cię zainteresować. Napisz lub zadzwoń – zapoznam Cię ze szczegółami oferty.

Przykładowe publikacje:

Zestaw wyselekcjonowanych pomocy logopedycznych przeznaczonych dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją oraz dla dzieci w normie intelektualnej.

Zestaw odpowiednio dobranych ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, chcących poprawić mowę, pamięć, koncentrację, uwagę.

Zestaw praktycznych zadań i ćwiczeń wspomagających naukę mówienia oraz myślenia wraz z omówieniem, przeznaczone dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją, Alalią oraz dla dzieci w normie intelektualnej