Gabinet logopedyczny „Akademia Mowy” w Bochni oferuje szeroki zakres usług logopedycznych i pedagogicznych, które realizuję w 3 dostępnych formach – online, z dojazdem do klienta oraz w moim gabinecie. Jeżeli zastanawiasz się, który rodzaj terapii wybrać, pozostań na stronie i dowiedz się więcej na ten temat. Ten post zawiera wskazówki o moim miejscu pracy. Mam nadzieję, że pomoże Ci podjąć decyzję, dotyczącą wyboru sposobu terapii logopedycznej.

Gabinet i jego początki - od nitki do kłębka

Zanim otworzyłam gabinet szukałam miejsca oraz odpowiedniej lokalizacji. Szybko zorientowałam się, że wystarczy mi własne podwórko. Z pomocą przyjaciół, wyremontowałam nieużywane dotąd pomieszczenie i przystosowałam je do potrzeb logopedycznych. W ten sposób ominęłam kwestie finansowe związane z wysokimi kosztami wynajmu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogłam wykorzystać na zakup dodatkowych pomocy logopedycznych, a czas poświęcony na dojazdy przeznaczyć na przygotowanie się do zajęć.

Atuty gabinetu logopedycznego "Akademia Mowy"

Gabinet logopedyczny „Akademia Mowy” posiada poczekalnię i toaletę. Jest to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania tego miejsca. W moim przypadku istnieje też możliwość parkowania przed posesją. To bardzo przydatne udogodnienie, gdyż rodzice dzieci nie tracą czasu na szukanie miejsca parkingowego. Ponadto, lokal mieści się na parterze budynku, do którego prowadzi droga z kostki brukowej. W przypadku osób z dysfunkcją narządu ruchu, są to więc istotne kwestie, które znacznie ułatwiają poruszanie się i są często brane pod uwagę podczas wyboru miejsca terapii – gabinetu.

napisz lub zadzwoń!

Jeśli potrzebujesz diagnozy, konsultacji logopedycznej lub ukierunkowanej terapii – świetnie trafiłeś! Chętnie służę pomocą zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jak wygląda mój gabinet?

Mój gabinet to pokój pełen skarbów, pomocy dydaktycznych, z szafkami, regałami, stolikiem i trzema krzesełkami. Jedno z nich to krzesełko do karmienia – znajduje ono zastosowanie w terapii małego dziecka. Są też dwa rodzaje materacy potrzebne do ćwiczeń oddechowych oraz pracy terapeutycznej z elementami sensorycznymi.

Wyposażając gabinet logopedyczno – pedagogiczny brałam pod uwagę wygodę, komfort dziecka i rodziców oraz jakość materiałów.

Pozostałe elementy wyposażenia gabinetu

Jest kserokopiarka ze skanerem. Regały wykonywane na zamówienie pomagają w uporządkowaniu środków dydaktycznych. W swoim pokoju mam wypracowany system działania: każdą najmniejszą rzecz, odkładam na swoje miejsce. W ten sposób z zamkniętymi oczami potrafię znaleźć to, co w danej chwili potrzebuję.

Bardzo ważnym punktem przez długi czas było lustro. Obecnie jest ono zastąpione dużą tablicą magnetyczną. Zmiana ta była potrzebna, gdyż obecnie większość ćwiczeń prowadzona jest właśnie przy tablicy.

Ściany pomalowałam na biało, aby nie rozpraszały dzieci. Natomiast dla osób oczekujących przewidziałam poczekalnię, gdzie są dwa wygodne krzesła i stolik. Zdarza się, że w okresie wakacyjnym organizuję zajęcia przy stoliku w ogrodzie.

Pomoce logopedyczne

W swojej ofercie posiadam zarówno płatne, jak i bezpłatne pomoce logopedyczne wspomagające terapię i rozwój Twojego dziecka. Skontaktuj się ze mną, jeżeli jesteś zainteresowany dodatkową możliwością pracy terapeutycznej dziecka lub osoby dorosłej.

Moje publikacje:

Zestaw wyselekcjonowanych pomocy logopedycznych przeznaczonych dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją oraz dla dzieci w normie intelektualnej.

Zestaw praktycznych zadań i ćwiczeń wspomagających naukę mówienia oraz myślenia wraz z omówieniem.

Zestaw odpowiednio dobranych ćwiczeń, koncentrujących się na stymulowaniu lewej i prawej półkuli mózgu.