Udar mózgu i co dalej?

Udar mózgu jest stanem nagłym, który wymaga natychmiastowego postępowania medycznego. Czas jest kluczowy w leczeniu udaru, ponieważ im szybciej zostanie wdrożone odpowiednie leczenie, tym większe szanse na ograniczenie uszkodzeń mózgu i powrót do zdrowia. Konsekwencje…

Stymulacja nerwu błędnego

Nerw błędny, zwany inaczej nerw X ( łac. nervus, vagus) najdłuższy z nerwów czaszkowych. Jest też zwany nerwem mieszanym, ponieważ prowadzi włókna czuciowe, ruchowe oraz przywspółczulne. Nerw ten należy do autonomicznego układu nerwowego, zwanego w…

Terapeuta manualny w gabinecie logopedycznym

Praca terapeuty manualnego w gabinecie logopedycznym może być ciekawym połączeniem dwóch różnych obszarów terapeutycznych. Terapeuta manualny zajmuje się pracą i funkcjonowaniem tkanek miękkich ciała, takich jak mięśnie, więzadła i stawy, w celu poprawy funkcji ruchowej…

Zimowa herbatka – pomoce logopedyczne

Ćwiczenie „Zimowa herbatka” to propozycja dla dzieci z zaburzeniami komunikacji a także w normie intelektualnej. Propozycja stymulacji rozwoju języka w formie zabawy znacznie ułatwi dzieciom zapamiętywanie. Zabawa polega na sporządzaniu herbaty, co umożliwia tworzenie się…

Świąteczne pomoce logopedyczne

Zima, jak i Boże Narodzenie to przede wszystkim czas krótki, intensywny, ale i radosny. Korzystając z okazji udostępniam Wam kolejne bezpłatne ćwiczenia logopedyczne – tym razem o tematyce świątecznej. Wykorzystałam w nich kilka elementów charakterystycznych…