Jako logopeda prowadzę zróżnicowane formy konsultacji i terapii w swoim gabinecie. Czasami spotykam się z pytaniami: „Jak ty to wszystko ogarniasz?”, ”Jak Pani to robi?” Dobre pytania, bo zajęć rożnego rodzaju mam bardzo dużo. Do niedawna pracowałam w przedszkolach, jednak ze względu na szereg różnych aktywności zawodowych i prywatnych, musiałam z tego zrezygnować. Dodatkowo pracuję prywatnie, piszę blog, tworzę własne pomoce logopedyczne, organizuję szkolenia online. Jestem też mamą dwójki dzieci, co oznacza, że na brak zajęć nie narzekam.

Terapia logopedyczna online

Pracę online zaczęłam 1 czerwca 2016 roku. Po pokonaniu szeregu trudności związanych ze sprawami organizacyjnymi i technicznymi, rozpoczęłam przygodę mojego życia – zajęcia online!

Zajęcia logopedyczne odbywają się przez internet za pośrednictwem komunikatora Skype lub messenger. Jest to dogodna forma prowadzenia terapii, a zdobyte doświadczenie i wykształcenie pozwalają mi na prowadzenie skutecznych metod terapeutycznych dobranych do indywidualnych możliwości tak dziecka, jak i dorosłego. 

napisz lub zadzwoń!

Jeśli potrzebujesz diagnozy, konsultacji logopedycznej lub ukierunkowanej terapii – świetnie trafiłeś! Chętnie służę pomocą zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Przebieg zajęć online

Spotykania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu, każdy przed swoim komputerem lub telefonem. Czasami dziecko/ dorosły dostaje materiał do ćwiczeń przed zajęciami. Większość pomocy wysyłam w trakcie trwania zajęć. Ćwiczenia trwają około godziny (60 minut), następnie przekazuję informacje co należy utrwalać w domu. Zaletą tej formy współpracy jest to, że terapia nie jest skomplikowana, jest bezpieczna, a dodatkowo nie tracisz czasu na dojazd do gabinetu.

Już po pierwszych czterech zajęciach powinni Państwo zauważyć pierwsze delikatne zmiany terapeutyczne. Ponadto, konsultacje online to świetna metoda w czasach pandemii. Daje ona bardzo dobre efekty. Sukcesów dorosłych i dzieci jest sporo, a skuteczność tej terapii jest taka sama, jak tej w gabinecie stacjonarnym.

Logopeda online - dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, jak i dorosłych.

Twoje dziecko mówi słabiej niż rówieśnicy, nie wymawia wszystkich głosek, być może potrzebuje konsultacji logopedycznej.

Jeśli jesteś dorosłą osobą, masz wadę wymowy, chciałbyś mówić wyraźnie, być rozumiany w pracy, w szkole, na studiach, być może dokuczają ci z tego powodu- powinieneś skonsultować się z logopedą.