moje pomoce logopedyczne
Jestem logopedą, pedagogiem, terapeutą, ale też autorką elektronicznych specjalistycznych pomocy logopedyczno-dydaktycznych, które możesz zakupić w gabinecie Akademia Mowy, w formie e-podręcznika (pliku *.pdf) do samodzielnego wydruku i kontynuowania nauki w domu, ogrodzie, na wakacjach.
"Jak nauczyć dziecko czytać? Samogłoski w zabawie"
Pomoce te utworzyłam w szczególności dla dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją oraz dla dzieci w normie intelektualnej. Ćwiczenia zawarte w tym materiale maja na celu wspomaganie wczesnej nauki czytania.
Zestaw kart pracy przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 6 roku życia. Zarówno dla dzieci w normie intelektualnej, jak i tych z problemami rozwojowymi.
Kartami pracy mogą posługiwać się logopedzi, terapeuci, nauczyciele, a także, co ważne, rodzice!
"Ćwiczenia półkul mózgowych"
To zestaw 44 odpowiednio dobranych ćwiczeń, koncentrujących się na stymulowaniu lewej i prawej półkuli mózgu, które:
- analizują,
- przetwarzają,
- porządkują sekwencyjnie,
- wykrywają relacje,
- odpowiadają za zdolności muzyczne, plastyczne, artystyczne i intuicję.
Wszystko to ma ogromny wpływ na mowę i jej rozumienie, czytanie, pisanie oraz logiczne myślenie.
"Szeregi - ćwiczenia wspomagające naukę mówienia i myślenia"
To karty ćwiczeń, które służą rozwijaniu percepcji wzrokowej dziecka, umiejętności kojarzenia, logicznego myślenia, budowania słownika dziecka oraz praktycznego wykorzystywania swojej wiedzy. Ćwiczenia te mają na celu wspomaganie nauki myślenia i rozumienia u dzieci z Zespołem Downa, z Autyzmem, z Afazją, Alalią oraz u dzieci w normie intelektualnej.
Przeznaczyłam je dla dzieci od 3 roku życia. Mogą one służyć także jako pomoc terapeutyczna dla logopedów, rodziców, nauczycieli, pedagogów oraz terapeutów.
"Ćwiczenia kodowania, spostrzegania i logicznego myślenia"
Zabawa może wspomagać rozwój mowy. Ćwiczenia w naturalny sposób pomagają w doskonaleniu sprawności komunikacyjnych dziecka. Przedstawione tutaj ćwiczenia kodowania, spostrzegania i utrwalania głoski „R” z entuzjazmem przyjmowane są przez dzieci. Można je wykorzystać w trakcie zajęć logopedycznych, domowych, przedszkolnych, szkolnych oraz zajęć pozalekcyjnych w świetlicy szkolnej. Można je dowolnie modyfikować, zmieniając poziom trudności, w zależności od potrzeb i wieku dziecka. Możemy bawić się w domu, w ogrodzie, na wakacjach, ucząc dzieci przez zabawę.
"Kreatywne wierszyki ćwiczące buzię i języki"
To książeczka logopedyczna dla dzieci, które mają wady wymowy, tj: seplenienie, reranie, oraz dla dzieci, które nieprawidłowo wymawiają głoski k, g, f, w.
Zbiór ćwiczeń i zabaw słownych urozmaicony jest graficznie: labiryntami, ćwiczeniami w zakresie grafomotoryki, grafopercepcji, słuchu fonemowego, ćwiczeń pamięci.
Dziecko może kolorować, wycinać, wyklejać poszczególne karty pracy dobrze się przy tym bawiąc, jak również czytać teksty bądź sylaby.